close
تبلیغات در اینترنت
قرآن کریم تنها پایه محکم وحدت اسلامی

http://upaj.tk/images/4hfdidbilp1vid13msyy.jpg

مشاور رئیس جمهور سودان با بابیان اینکه مذاهب نباید برسر مسائل سیاسی با یکدیگر دچار اختلاف شوند،‌ از قرآن کریم به عنوان پایه محکم و اساسی برای ایجاد وحدت یاد کرد.
عبدالرحیم بن‌علی عضو شورای‌عالی مجمع تقریب و مشاور رئیس جمهور سودان ضمن تشکر از فعالیت‌های مجمع تقریب مذاهب اسلامی در راستای وحدت اسلامی گفت: ما از تلاش‌ها و جایگاه عظیم آیت‌الله تسخیری در راستای وحدت اسلامی تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: این مجمع امید را در دل‌های ما زنده کرده و طی سال‌های گذشته شاهد پیشرفت‌های بسیاری در زمینه تقریب مذاهب بوده‌ایم و اختلاف میان مسلمانان جهان بی اساس است.

عبدالرحیم بن‌علی افزود: قرآن تنها پایه محکم و اساسی برای وحدت اسلامی است.

عضو شورای‌عالی مجمع تقریب تصریح کرد: در اجلاس‌های تقریب مذاهب در خصوص نظرات ادیان و مذاهب مختلف درباره مسئله سنت صحبت شده، چرا که این مسئله همواره در کنار قرآن کریم قرار دارد.

وی ادامه داد: مشترکات بسیاری در تمام زمینه‌ها در ادیان و مذاهب مختلف وجود داشته و دنیای امروز به شدت به آنها نیازمند است.

عبدالرحیم بن‌علی با بیان اینکه باید در این اجلاس به بررسی مسائل منطقه‌ای و مشکلات حاد روز پرداخت، اظهارداشت: بروز مکاتب جدید فکری مانند لائیک‌ها جوامع اسلامی را دچار دو دستگی کرده و این اتفاقی است که از سوی غرب برای تحریف اسلام طراحی شده است.

عضو شورای‌عالی مجمع تقریب در پایان خاطر نشان کرد: همه مذاهب باید با یکدیگر متحد شوند و نه باید بر سر مسائل سیاسی با یکدیگر دچار اختلاف شوند.

منبع:www.yjc.ir

برچسب ها : قرآن کریم تنها پایه محکم وحدت اسلامی,